Tragedia w amerykańskim stanie Alabama. Hybryda psa i wilka zagryzła trzymiesięczne niemowlę. Zwierzę zostało uśpione. Trwa wyjaśnianie tragedii.

Do tragedii doszło w Chelsea w stanie Alabama. Policję wezwał jeden z członków rodziny, który był świadkiem ataku. Niemowlę zostało przewiezione do szpitala. Tam niestety lekarz stwierdził zgon dziecka w wyniku odniesionych obrażeń.

Jedno z naszych dzieci w Chelsea zostało zabite przez egzotyczne zwierzę domowe - przekazał burmistrz miejscowości Tony Picklesimer.

Policja opisała zwierzę jako "hybrydę wilka i psa", które było hodowane przez rodzinę niemowlęcia jako zwierzę domowe. Jak dodano, nadal badane są okoliczności, które doprowadziły do tragedii.

Biuro szeryfa hrabstwa Shelby podało, że zwierzę zostało uśpione na miejscu przez weterynarza. Burmistrz Picklesimer powiedział CBS, że w chwili zdarzenia w domu znajdowały się inne dzieci. Na szczęście nic im się nie stało.

Giselle Narvaez Rivera z Międzynarodowego Centrum Wilków powiedziała, że posiadanie hybrydy wilka i psa jako zwierzęcia domowego może być wyzwaniem ze względu na jego złożone i nieprzewidywalne zachowanie.

Jeśli chcesz się tego podjąć, musisz wziąć pod uwagę wiele rzeczy, zwłaszcza jeśli masz dzieci - powiedziała, cytowana przez BBC.

Prawo federalne w USA klasyfikuje hybrydy wilków i psów jako zwierzęta domowe, w związku z czym ich posiadanie jest legalne. Większość stanów USA ma jednak własne przepisy regulujące hodowlę i posiadanie takich zwierząt, które czasami różnią się w zależności od hrabstwa.

W kilku stanach, takich jak Illinois, Michigan i Nowy Jork, trzymanie hybrydy wilka i psa, jako zwierzęcia domowego, jest nielegalne.