Francuski rząd podjął decyzję o jak najszybszym sporządzeniu „czarnej listy” najgroźniejszych odcinków dróg w całym kraju, na których trzeba zwiększyć bezpieczeństwo.

W poniedziałek rano ma się odbyć w trybie nadzwyczajnym narada ministra transportu Jean-Louis Borloo z prefektami wszystkich francuskich departamentów. Sporządzona zostanie „czarna lista” najgroźniejszych dróg w kraju.

Nie oznacza to jednak, że natychmiast rozpoczną się na nich roboty, żeby poprawić bezpieczeństwo. Rząd zapowiedział, że więcej będzie tam po prostu więcej policjantów i żandarmów, którzy będą czuwać nad przestrzeganiem przepisów przez kierowców. Według żandarmerii wszystko wskazuje bowiem na to, że polski autobus nie miał niezbędnego, specjalnego pozwolenia, żeby jechać po feralnej górskiej drodze. Podejrzewa się też, że pojazd jechał za szybko.

26 osób zginęło, a 24 zostały ranne w tragicznym wypadku polskiego autokaru, do którego doszło pod francuskim Grenoble. W szpitalach, w różnym stanie zdrowia, przebywają wciąż 22 osoby. czytaj więcej

W wypadku autokaru pod Grenoble zginęło 27 osób, a 23 zostały ranne - donosi niemiecka agencja informacyjna dpa.