W związku z wypadkiem, który wydarzył się koło Grenoble, premier Jarosław Kaczyński postanowił przekazać pomoc finansową dla poszkodowanych i na wsparcie ich rodzin.

26 osób zginęło, a 24 zostały ranne w tragicznym wypadku polskiego autokaru, do którego doszło pod francuskim Grenoble. W szpitalach, w różnym stanie zdrowia, przebywają wciąż 22 osoby. czytaj więcej

Rząd przewiduje, że w razie potrzeby zostanie wysłany na miejsce katastrofy samolot w celu przetransportowania do Polski rannych z wypadku - poinformowała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

Pomoc obiecuje również biuro podróży Orlando Travel, które zorganizowało wyjazd. Organizator chce uruchomić pieniądze z ubezpieczenia i zorganizować powrót do Polski poszkodowanym osobom. Jesteśmy w kontakcie z towarzystwem ubezpieczeniowym. Na pewno trzeba będzie wykorzystać towarzystwo ubezpieczeniowe, w której grupa była ubezpieczona i zapewnić osobom poszkodowanym powrót do kraju. Na pewno będzie to samolot - powiedział RMF FM Mariusz Szklarski, prezes biura Orlando Travel.

PZU S.A. oświadczyło, że autobus turystyczny, który rozbił się na południu Francji, był ubezpieczony w pełnym zakresie (OC, Autocasco i NNW). Firma ubezpieczeniowa poinformowała, że powołano specjalny zespół, aby w jak najkrótszym czasie wypłacić poszkodowanym należne świadczenia i odszkodowania.

Do Grenoble przyleciał już Lech Kaczyński. Prezydent zapowiedział, że po powrocie do kraju wyda rozporządzenie w sprawie żałoby narodowej. Podkreślił, że władze polskie skorzystają ze wszystkich możliwości pomocy dla poszkodowanych w katastrofie autokaru we Francji.