Do greckich hoteli wróciła grupa polskich turystów, ewakuowanych z powodu pożarów z ośrodków wypoczynkowych na greckim Półwyspie Chalcydyckim. Bezpośrednie zagrożenie minęło, ogień został już opanowany.

W pożarze, który objął kilka miejsc na półwyspie Chalcydyckim, zginął turysta z Niemiec - utonął w nocy, próbując uciekać łodzią przed płomieniami. Nie potwierdziły się informacje o drugiej ofierze. Wg greckich mediów do szpitali z poparzeniami i kłopotami z oddychaniem trafiło około 40 osób.

Polacy - jak zapewnia MSZ - są bezpieczni. Większość z ewakuowanych polskich turystów już wróciła do swoich hotelowych pokoi. Dzwonią do nas sami, że już wrócili, że są bezpieczni - mówi RMF FM Sławomir Misiak - attache prasowy polskiej ambasady w Grecji. Na razie nikt z przebywających w Grecji Polaków nie zdecydował się na wcześniejszy wyjazd do kraju.

Dodajmy, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych uruchomiło specjalną infolinię. Pod numerem 022 523 90 09 można uzyskać informacje na temat aktualnej sytuacji w ogarniętych pożarem greckich kurortach.

Pożar prawdopodobnie ktoś wywołał celowo. Nad ranem do akcji gaszenia pożaru włączono samoloty.