W Japonii rusza kampania ubierania się ciepło, by oszczędzać energię na ogrzewanie pomieszczeń. Paniom ma w tym pomóc ocieplany biustonosz z szaliczkiem z futerka.

Zimowa moda jest podobna do letniej, kiedy urzędnikom zalecano lekkie, przewiewne ubiory, by nie zużywać zbyt wiele energii na klimatyzację pomieszczeń.

Energooszczędny biustonosz jest wykonany z tkanin, zapobiegających utracie ciepła przez organizm. Na wypadek, gdyby zima okazała się szczególnie surowa, wyposażono go we wkładki, które podgrzane w kuchence mikrofalowej lub w gorącej wodzie przez długi czas grzeją właścicielkę.

Biustonosz zamiast tradycyjnych ramiączek ma rodzaj futrzanego szalika, który chroni szyję przed chłodem. Producent wyjaśnia paniom, że ubierając się w ten sposób, wnoszą wkład w zapobieganie groźnemu ocieplaniu światowego klimatu.

W okresie wakacji dzięki przewiewnym ubiorom udało się zaoszczędzić tyle energii elektrycznej, ile w ciągu miesiąca zużywa 720 tysięcy gospodarstw domowych. Władze liczą na to, że podobne efekty przyniesie moda zimowa.