Rosyjski statek Sojuz, na którego pokładzie poleciał w kosmos założyciel słynnego Cyrku Słońca Guy Laliberte, przycumował do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Poinformowało o tym rosyjskie centrum kontroli lotów. Wraz z pierwszym klownem w kosmosie, jak przezwano Kanadyjczyka, Sojuzem polecieli na ISS również Rosjanin Maksim Surajew i Amerykanin Jeffrey Williams.

Guy Laliberte, założyciel sławnego "Cyrku słońca" przygotowuje się w Kazachstanie do lotu na pokładzie statku kosmicznego "Sojuz" na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Za podróż Kanadyjczyk zapłaci 35 mln dolarów. Ma ona promować działalność jego fundacji charytatywnej "One... czytaj więcej

Laliberte dobrze zaadaptował się do stanu nieważkości i na pokładzie zorganizował mały pokaz baniek mydlanych - poinformowały także źródła rosyjskie.

Astronauci spędzą na ISS pół roku, natomiast cyrkowiec, który jest siódmym z rzędu kosmicznym turystą, pozostanie na niej osiem dni. W trakcie podróży, za którą zapłacił ponad 35 mln dolarów, Laliberte reklamuje działalność swojej fundacji charytatywnej One Drop Foundation (Fundacja Jedna Kropla), zajmującej się problemem zmniejszania się zasobów wody pitnej na świecie.