Zbyt seksowna na jazdę autobusem? „Pani dekolt mnie dekoncentruje, jak patrzę w lusterko. Proszę wysiąść!” – krzyknął do pasażerki kierowca autobusu w niemieckim mieście Lindau i wyrzucił zdumioną kobietę z pojazdu.

Piękne kobiety powinny się zastanowić, zanim wsiądą w Niemczech do komunikacji miejskiej, bo może się okazać, że nie dojadą do celu. Taka historia przytrafiła się 20-letniej sprzedawczyni w Lindau na południu Niemiec – pisze dziennik „Bild”.

Nagle zatrzymał autobus. Otworzył drzwi i krzyknął: „Pani dekolt mnie dekoncentruje, jak patrzę w lusterko. Nie mogę się skupić na prowadzeniu. Jeśli się pani nie przesiądzie, będę musiał panią wyrzucić z autobusu” - opowiadała Debora C.

Kobieta, która na zdjęciu w "Bildzie" została przedstawiona w obcisłym letnim stroju, twierdzi, że zmieniła miejsce, ale kierowca nadal rzucał pod jej adresem poniżające uwagi.

Rzecznik firmy transportowej broni pracownika: Kierowca autobusu ma prawo to zrobić. Postąpił słusznie. Kierowcy nie wolno dekoncentrować, bo stwarza to zagrożenie dla bezpieczeństwa wszystkich pasażerów.