Nie żyje jeden z napastników poszukiwanych przez policję w związku z serią napaści z użyciem noża, do której doszło w niedzielę w prowincji Saskatchewan – poinformowała policja. Liczba rannych wzrosła do 19, zginęło 11 osób.

Zwłoki mężczyzny zostały znalezione na terenie rezerwatu, gdzie w niedzielę dwaj mężczyźni atakowali z użyciem noża wiele osób. Został zidentyfikowany przez śledczych jako poszukiwany Damien Sanderson.

"Możemy potwierdzić, że ma widoczne obrażenia, nie sądzimy obecnie, by sam się tak okaleczył" - powiedziała zastępca komisarza Rhona Blackmore, dodając, że drugi z poszukiwanych, brat zmarłego mężczyzny, również może być ranny.

Ostrzegła, że nawet jeśli jest ranny, jest uzbrojony i nadal może być niebezpieczny. Ma on za sobą długą kryminalną przeszłość.

Wcześniej w poniedziałek policja postawiła mu zarzuty morderstwa pierwszego stopnia.

Liczba zmarłych w wyniku ataku wzrosła do 11, 19 osób odniosło obrażenia, a policja prowadzi dochodzenia w 13 miejscach.

Do ataków doszło w niedzielę w miejscowości Weldon oraz w pobliskim rezerwacie na północ od miejscowości Melford w prowincji Saskatchewan, gdzie mieszkają trzy grupy Indian Kri: James Smith Cree Nation, Chakastaypasin oraz społeczność Peter Chapman.