Michael Jackson wraca na scenę. Na specjalnej konferencji w Londynie zapowiedział na lipiec serię koncertów w olbrzymiej hali znanej jako Arena O2. Publicznemu pojawieniu się Jacksona towarzyszył krzyk tysięcy zgromadzonych fanów.

Ostatnie lata kariery artysty przypomina londyński korespondent RMF FM Bogdan Frymorgen. Posłuchaj:

Magazyn „Billboard” twierdzi, że pierwszy koncert odbędzie się 9 lipca. Na początek zakontraktowano dziesięć występów, ale w zależności od zainteresowania mogą pojawić się kolejne. Nieoficjalnie mówi się o trzydziestu występach Jacksona. Za promocję koncertów ma odpowiadać firma AEG Live, która zajmowała się wcześniej występami Prince’a w O2 Arena.

Jak informują londyńskie tabloidy, Jackson na zlecenie ubezpieczycieli przeszedł 50 badań lekarskich, które wykazały, że jego stan zdrowia pozwala na udział w koncertach.

Michael Jackson urodził się 29 sierpnia 1958 r. Rozpoczął karierę muzyczną w wieku siedmiu lat jako wokalista zespołu rodzinnego The Jackson 5, a pierwszy solowy album "Got to Be There" wydał w 1971 roku. Podczas kariery solowej nagrał album "Thriller" sprzedany w ponad 100 milionach egzemplarzy na całym świecie. Kolejne jego płyty to "Bad", "Dangerous", "HIStory" oraz "Invincible".