W wieku 26 lat zmarła Marilia Mendonca, jedna z najbardziej znanych brazylijskich piosenkarek pop. Artystka zginęła w katastrofie lotniczej samolotu.

Do wypadku doszło na południowym wschodzie stanu Minas Gerais. To tam rozbił się samolot, którym Mendonca podróżowała na koncert. Razem z nią zginęły 4 osoby - jej wujek, producent, a także dwóch członków załogi.

Piosenkarka leciała na swój piątkowy występt do miasta Caratinga. Samolot rozbił 12 kilometrów przed dotarciem do celu.

Kilka godzin przed katastrofą Mendonca zamieściła w swoich mediach społecznościowych nagranie, na którym pokazuje jak wsiada do swojego prywatnego samolotu i przygotowuje się do podróży.

Kobieta miała 2-letniego syna.

Marilia Mendonca - królowa cierpienia

Marilia Mendonca była jedną z najbardziej znanych wokalistek brazylijskich. W 2019 roku otrzymała nagrodę Latin Grammy. Wykonywała brazylijską muzykę country zwaną "sertanejo". Swoją karierę rozpoczęła jeszcze jako nastolatka.

W swoich tekstach często poruszała temat cierpienia kobiet w nieszczęśliwych związkach, dlatego była znana jako "Królowa cierpienia".

Kiedy rozpoczęła się pandemia, Mendonca zaczęła swoje koncerty transmitować przez platformę YouTube, dzięki czemu zyskała dużą popularność. Jeden z nich w tym samym momencie oglądało 3,3 mln osób, co było najbardziej popularną transmisją na żywo w tym serwisie. W 2020 roku była najczęściej słuchaną Brazylijką na Spotify.