Mistrz świata w lotach, Norweg Roar Ljoekelsoey wygrał dzisiejszy konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Sapporo. Najlepszy z Polaków - Piotr Żyła, zajął 20. miejsce

Ljoekelsoey (140 m; 125,5 m) wyprzedził Japończyków - Daiki Ito (137,5 m; 128 m) i Takanobu Okabe (117,5 m; 137,5 m).

Do finałowej serii, oprócz Żyły zakwalifikowali się także dwaj inni polscy skoczkowie - Rafał Śliż oraz Marcin Bachleda. Śliż uplasował się na 23. pozycji (102 m; 109,5 m), a Bachleda był 31. (99 m; 104,5 m). Po pierwszej serii odpadł Tomasz Pochwała, który skoczył 82 m. Zajął 48. miejsce.

W klasyfikacji generalnej PŚ prowadzi Jakub Janda. Reprezentant Czech - podobnie jak wielu innych czołowych zawodników (m.in. Adam Małysz) - w Sapporo nie startował.