Zaostrza się fala strajków na francuskich uniwersytetach. Studenci zablokowali część pociągów na dworcach w Paryżu i w Nantes. Demonstranci apelują do kolejarzy, aby przyłączyli się do ich protestu.

Kolejarze zapowiedzieli, że w przyszłym tygodniu przyłączą się do protestu studentów. Zapowiedzieli bowiem wielki strajk przeciwko reformie emerytur, który ma się rozpocząć w najbliższa środę.

Rośnie fala strajków okupacyjnych na francuskich uniwersytetach. Studenci blokują już wejścia do kilkunastu uczelni. Protestują przeciwko wprowadzanej przez prezydenta Sarkozy'ego reformie, która zakłada większą autonomię finansową uniwersytetów i ich dofinansowanie przez prywatne koncerny.... czytaj więcej

Na razie rośnie liczba strajków okupacyjnych na uczelniach. Zablokowany jest już ponad 30 uniwersytetów. Blisko 10 tysięcy studentów demonstrowało także na ulicach różnych miast przeciwko wprowadzanej przez prezydenta Nicolasa Sarkozy’ego reformie, która zakłada większą autonomię finansową szkół wyższych. Studenci obawiają się, że jest to początek prywatyzacji wszystkich uczelni.