Facebook poinformował, że hakerzy uzyskali dostęp do danych 29 milionów jego użytkowników. Chodzi o atak ujawniony dwa tygodnie temu.

Dokładna liczba użytkowników, których dane dostały się w ręce hakerów, nie była do tej pory znana. Facebook podawał, że w grę mogło wchodzić 50 milionów profili użytkowników. Przyznał, że nie wie, czy dane zostały wykorzystane w celach przestępczych.

Obecnie Facebook ujawnił, że hakerzy uzyskali dostęp do imion i nazwisk, adresów e-mailowych i numerów telefonów 29 milionów użytkowników. W przypadku 14 milionów użytkowników było to jeszcze więcej danych 0  data urodzenia, miejsce zamieszkania, historia wyszukiwań w internecie.


Facebook zapowiedział poinformowanie użytkowników, których profile padły ofiarą hakerów. Portal podał również, że FBI, które prowadzi śledztwo w tej sprawie, zwróciło się do niego o powstrzymanie się od publicznych rozważań, kto mógł stać za tym hakerskim atakiem.

Jak informują przedstawiciele Facebooka, atak nie dotknął takich aplikacji jak m.in. Messenger, Messenger Kids, Instagram, WhatsApp i Oculus.

Komunikat Facebooka dot. ataku można znaleźć tutaj

(mn)