475 tys. funtów - to cena, jaką trzeba zapłacić za dom, w którym w pierwszej części filmu o przygodach Harry'ego Pottera mieszkał jego główny bohater. Dom wystawiono na sprzedaż w miejscowości Bracknell, położonej na zachód od Londynu.

Gdyby dom nie wystąpił na dużym ekranie, byłby wart znacznie mniej. Sześć lat temu sprzedano go za 290 tys. funtów. Obecni właściciele mają nadzieję, że magia zadziała i tym razem.

Rezydencja znajduje się w zacisznym zaułku i posiada spory ogród. Oprócz trzech sypialni, bawialni, kuchni i łazienki, nowy właściciel będzie miał do dyspozycji skrytkę pod schodami, gdzie mieszkał filmowy Harry i gdzie nękany był przez srogą ciotkę Petunię.

Ta sama skrytka, z najdrobniejszymi szczegółami, została odtworzona na olbrzymiej wystawie, która powstała pod Londynem. Zbudowała ją dla fanów Harry'ego Pottera wytwórnia filmowa Warner Brothers.

Rezydencja jest schludna, ale nie należy do najbardziej atrakcyjnych. W filmie "Harry Potter i kamień filozoficzny" znakomicie odzwierciedlała charakter rodziny Dursleyów, którzy nie darzyli małego czarnoksiężnika dużą sympatią.

APA