Dom Johna Lennona w Wielkiej Brytanii został wystawiony na sprzedaż. Za olbrzymią willę trzeba będzie zapłacić prawie 9 milionów funtów. Jest droga, ale historycznie - bezcenna. John Lennon mieszkał w niej od 1964 roku przez 4 lata. To właśnie wtedy zespół The Beatles był u szczytu sławy.

John Lennon rezydencję kupił za 20 tys. funtów. Po rozwodzie ze swoją pierwszą żoną, Cynthią, sprzedał ją za dwa razy tyle. Dom zawiera sześć sypialni, sześć bawialni i taką samą liczbę łazienek. Ma własny kryty basen, salę bilardowa i kinową. Położony jest w niezwykle malowniczej okolicy. Dużym atutem wystawionej na sprzedaż nieruchomości jest zadbany ogród kwiatowy o powierzchni prawie pół hektara.

Eksperci obliczyli, że gabaryty rezydencji przewyższają standardowy brytyjski dom 12 razy.

Mimo upływu lat, nieruchomości związane ze słynną czwórką muzyków z Liverpoolu wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem. Nie zawsze jednak znajdują kupców. Rezydencja Lennona na sprzedaż wystawiona została ponownie, tym razem za mniejszą sumę. Wcześniejsza wycena - na prawie 14 milionów funtów - nie przekonała potencjalnych inwestorów.

Mieszkając przed laty w hrabstwie Surrey, John Lennon, napisał kilka największych przebojów Beatlesów, w tym takie hity, jak: "Ticket to Ride" i "I’m the Walrus".

Kolekcjonerzy pamiątek po Beatlesach z nico szczuplejszym portfelem mogą zadowolić się mieszkaniem, które niegdyś należało do gitarzysty grupy, nieżyjącego już Georga Harrisona, i perkusisty Ringo Starr’a. Wystawione zostało na sprzedaż w Londynie za sumę prawie 3,5 miliona funtów.

APA