Rosja skrytykowała Polskę za nadmierne upolitycznienie problemu embarga na polskie mięso. Rosyjski minister rolnictwa Aleksiej Gordiejew stwierdził, że takie postawienie sprawy utrudnia negocjacje i osiągnięcie porozumienia.

Nie ustalono terminu zniesienia rosyjskiego embarga na polskie mięso - poinformował wiceminister rolnictwa Marek Zagórski. Dziś w Berlinie przez kilka godzin o rosyjskim zakazie rozmawiali Rosjanie, Polacy i Komisja Europejska. Rozmowy będą kontynuowane jutro i pojutrze. czytaj więcej

Unia Europejska zaręczyła na piśmie, że Polska spełnia wszelkie standardy weterynaryjne. Mimo to Rosja chce wysłać do naszego kraju własnych kontrolerów.

Rozmowy ekspertów Unii Europejskiej i Rosji, z udziałem przedstawicieli Polski i Niemiec toczyły się od środy w Berlinie i nie przynosły przełomu. Jednak zdaniem agencji dpa, "zarysowuje się" rozwiązanie polsko-rosyjskiego konfliktu. "Po pierwszych rozmowach jesteśmy optymistami co do znalezienia wraz z Polską w najbliższym czasie rozwiązania" - powiedział pragnący zachować anonimowość przedstawiciel niemieckiego rządu.