Komisja Europejską stoi murem za Polską w sporze handlowym z Rosją. Markos Kyprianou – komisarz ds. zdrowia i ochrony konsumenta, powiedział, że nie ma powodów, by rosyjski zakaz importu produktów w mięsnych z Polski był nadal utrzymywany.

Niewidoczna kampania wyborcza, niedopuszczenie do głosu opozycji, brak możliwości wyboru i spór z Rosją o ropę naftową - w takich warunkach na Białorusi odbywają się dzisiaj wybory lokalne. czytaj więcej

Będziemy przekonywać Rosjan, że Polska spełnia wymagania UE, a także rosyjsko-unijnej umowy handlowej w tej sprawie - stwierdził Kyprianou podczas wizyty w Warszawie.

W środę w Berlinie po raz pierwszy przedstawicieli Unii Europejskiej i Rosji będą rozmawiać o możliwości zniesienia rosyjskiego embarga na polskie mięso. - Jeśli negocjacje nie przyniosą skutku, trzeba będzie je przenieść na inny poziom – zapowiedział komisarz.

Mało prawdopodobne, aby Rosja już w połowie tego tygodnia zniosła embargo na polskie mięso – zapowiedział rosyjski ambasador przy Unii Europejskiej. czytaj więcej

Według ambasadora Rosji przy UE Władimira Czyżowa Moskwa prawdopodobnie nie zniesie w tym tygodniu zakazu.