Około 50 uzbrojonych talibów zaatakowało ciężarówki z dostawami dla sił NATO w Afganistanie. Pojazdy stały zaparkowane w bazie transportowej na obrzeżach Peszawaru w północno-zachodnim Pakistanie. Jak podała pakistańska policja, atak rozpoczął się tuż przed świtem.

Talibowie ostrzeliwali bazę a następnie obrzucili ciężarówki ładunkami zapalającymi. Spłonęło osiem pojazdów z dostawami dla sił NATO oraz z żywnością, przeznaczoną na afgański rynek. Zniszczonych zostało też sześć dalszych ciężarówek, w których nie było żadnych towarów. Po dokonaniu ataku napastnicy uciekli.

Był to kolejny atak na bazę transportową al-Fasil w Peszawarze. Celem akcji talibskich jest zablokowanie głównej trasy dostaw dla sił koalicji międzynarodowej w Afganistanie, biegnącej przez pograniczną przełęcz Chajber. Według Pentagonu, 75 proc. dostaw wysyłanych przez armię amerykańską do Afganistanu jest transportowanych przez Pakistan, w tym 40 proc. paliwa dla wojsk. Talibowie nasilili ataki na te trasy dostaw w ubiegłym roku.