Trzech Polaków wystąpi w dzisiejszym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w norweskim Lillehammer. Podczas treningu i kwalifikacji do zawodów Adam Małysz potwierdził, że wraca do formy.

Kwalifikacje do konkursu wygrał Szwajcar - Andreas Kuettel, który poszybował na odległość 129 m. Wyprzedził Austriaka Thomasa Morgensterna (128,5 m) i Norwega Roara Ljoekelsoeya (124,5 m). Na czwartej pozycji uplasował się najlepszy z Polaków - Adam Małysz. Trzykrotny mistrz świata potwierdził dobrą formę z treningów, gdzie zajął 1. i 4. miejsce. Małysz wylądował na 124 metrze.

Z kwalifikacji zrezygnował lider Pucharu Świata Czech Jakub Janda. Sporym zaskoczeniem jest z kolei miejsce, jakie zajął Janne Ahonen - Fin skoczył zaledwie 118 m, co dało mu 20. pozycję.

Oprócz Adama Małysza w konkursie zobaczymy jeszcze dwóch Polaków - Roberta Mateję i Kamila Stocha.