Norweg Lars Bystoel zdobył złoty medal w olimpijskim konkursie skoków na średniej skoczni w Pragelato. Drugie miejsce zajął Fin Matti Hautamaeki, a trzecie – Roar Ljoekelsoey z Norwegii. Najlepszy z Polaków - Adam Małysz zajął 7. pozycję.

Lars Bystoel zdeklasował rywali w finałowej serii skoków. Norwegowi, który po pierwszej serii zajmował dopiero 6. lokatę (101,5 m; 131 pkt), udało się odrobić straty. Skokiem na odległość 103,5 m wskoczył na pierwsze miejsce na podium.

Srebrny medal zdobył Fin Matti Hautamaeki, który po pierwszej serii również zajmował 6. miejsce. W serii finałowej Fin skoczył tyle samo co Bystoel, jednak w gorszym stylu. Trzecie miejsce zajął Roar Ljoekelsoey z Norwegii. Prowadzący po pierwszej serii Rosjanin Dmitri Vassiliew zepsuł swój drugi skok i ostatecznie wylądował na 10. pozycji.

Z Polaków najlepiej spisał się Adam Małysz. Polski medalista z Salt Lake City, który po pierwszej serii zajmował 8. lokatę, poprawił się w drugim skoku i zajął ostatecznie 7. miejsce. Kamilowi Stochowi ze skokami na odległość 100 m i 98,5 m udało się zdobyć 16. miejsce. Robert Mateja w serii finałowej zajął 25. pozycję, a Stefan Hula 29.

Do finałowej serii nie zakwalifikował się broniący trofeum Szwajcar Simon Ammann Posłuchaj relacji wysłannika RMF FM Sebastiana Szczęsnego: