Rodzice 15-latka, który we wtorek śmiertelnie postrzelił czterech rówieśników w szkole średniej w stanie Michigan w USA, zostali oskarżeni o nieumyślne spowodowanie śmierci - poinformowała Agencja Reutera. Nie zabezpieczyli oni przed synem broni.

Do strzelaniny doszło w szkole średniej Oxford High School w miejscowości Oxford Township w stanie Michigan. Sprawca, zidentyfikowany jako Ethan Crumbley, oddał 15-20 strzałów z broni półautomatycznej. 

Na miejscu zmarło trzech uczniów. Osiem osób, w tym nauczyciel, zostało rannych. Czwarta ofiara zmarła następnego dnia w szpitalu.

Oskarżenia o terroryzm

Crumbley został oskarżony przez prokurator stanu Michigan Karen McDonald o terroryzm ze skutkiem śmiertelnym. 15-latkowi postawiono cztery zarzuty zabójstwa pierwszego stopnia i siedem zarzutów ataku z zamiarem zabójstwa. Będzie sądzony jako osoba dorosła.

James Crumbley cztery dni przed strzelaniną kupił broń, której następnie w ataku użył jego syn. Karen McDonald sugerowała wcześniej zaniedbanie, którego mieli dopuścić się rodzice sprawcy, zapewniając mu dostęp do broni.