Zakończyła się manifestacja kilkuset kolejarzy z kilku Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego przed Kancelarią Premiera. Protestujący złożyli petycję w Kancelarii. Zaapelowali do szefa rządu o zainteresowanie się sprawami PKP.

Związkowcy nie zgadzają się z masowymi zwolnieniami, które w najbliższych dniach mają dotknąć wielu pracowników w całym kraju. Domagają się konkretnych działań, nie pieniędzy. Nasza branża nie potrzebuje pieniędzy. Nasza branża potrzebuje zamówień - powiedział reporterowi RMF FM związkowiec Mieczysław Kasprzak:

ZNTK powiadomił z końcem marca urząd pracy, że w ramach zwolnień grupowych pracę straci 400 z 750 pracowników. Powodem zwolnień jest brak zamówień na remont wagonów od PKP Cargo - głównego zleceniodawcy łapskiej firmy; zamówienia te stanowiły 80 proc. produkcji ZNTK. Związki zawodowe w ZNTK nie zgodziły się na zwolnienia w firmie, dlatego przeprowadzane są one na warunkach zarządu. Związki opiniują zwolnienia poszczególnych osób, ale ich opinia nie jest dla zarządu firmy wiążąca.