Zbigniew Ziobro nie potwierdza informacji, że Szwajcaria zgodziła się wydać polskiej prokuraturze listę kont polskich polityków w tamtejszych bankach. Takie informacje wcześniej pojawiły się w mediach.

Minister sprawiedliwości podkreśla, że informacje dotyczące rezultatów wizyty zostaną ujawnione, jeśli pozwoli na to dobro śledztwa.

Moja wizyta w Szwajcarii była wizytą prokuratora generalnego ministra sprawiedliwości. Państwo będziecie mogli ewentualnie dowiedzieć się o rezultatach wizyty wtedy, kiedy prokuratorzy w oparciu o zebrany materiał dowodowy zdecydują się postawić zarzuty popełnienia konkretnych przestępstw konkretnym osobom - mówił Zbigniew Ziobro na konferencji prasowej. Posłuchaj:

Janusz Kaczmarek, szef MSWiA, ujawnił w Kontrwywiadzie RMF FM, że widział listę polityków lewicy, którzy mają konta w Szwajcarii: Są to konta, na których są dziwne przepływy finansowe. Ale tylko tyle mogę powiedzieć. czytaj więcej

W czwartek szef MSWiA Janusz Kaczmarek ujawnił na antenie RMF FM, że widział listę nazwisk polityków, którzy mieli mieć założone tajne konta w Szwajcarii. Wśród właścicieli tych kont prasa wymieniała Jacka Piechotę i Marka Ungiera. W rozmowie z RMF FM obaj zaprzeczyli.