Zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym pracownika firmy wynajmującej kosze plażowe i leżaki postawiła trzem 20-latkom Prokuratura Rejonowa w Kołobrzegu. Dziś sąd ma zdecydować o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn.

Do śmiertelnego pobicia 32-letniego Pawła I. z Koszalina (Zachodniopomorskie) doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek. Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna zginął, bo w czasie sprzątania plaży zwrócił napastnikom uwagę na niewłaściwe zachowanie.

Z zeznań naocznego świadka zdarzenia - innego pracownika firmy, w której zatrudniona była ofiara napaści - wynika, że siedzący w jednym z koszy młodzi mężczyźni zaatakowali Pawła I., po tym, gdy ten powiedział, że zniszczyli kosz i powinni za to zapłacić 50 zł.

Sprawcy pobicia zostali zatrzymani przez policjantów w kwadrans po zdarzeniu. Wszyscy są mieszkańcami Kołobrzegu. Wszyscy byli pijani, policjantom przyznali się też do palenia marihuany.

Dotychczas żaden z nich nie był karany ani notowany. Jeden z podejrzanych - Konrad S. - to student jednej z wrocławskich uczelni wyższych.