Już nie tylko na terenie powiatu goleniowskiego, ale i sąsiadujących z nim kamieńskim oraz stargardzkim w Zachodniopomorskiem w ciągu ostatnich dni stwierdzono przypadki zachorowań na sepsę. Teren powiatu goleniowskiego uznano za obszar zagrożony epidemią i wprowadzono obowiązkowe szczepienia. W sumie w szpitalach jest 9 osób.

Stan zagrożenia epidemicznego inwazją choroby meningokokowej na terenie gmin Goleniów i Przybiernowo w Zachodniopomorskiem wprowadził w poniedziałek tamtejszy wojewoda Marcin Zydorowicz. Przeciwko sepsie zaszczepionych zostanie na tym terenie prawie siedem tysięcy osób. Alarm wywołało sześć... czytaj więcej

Stan chorych jest poważny, ale – jak mówią lekarze – ich życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. Informacje o kolejnych przypadkach zachorowań wzbudzają niepokój. Rzecznik zachodniopomorskiego sanepidu podkreśla, że nie należy bagatelizować nawet lekkich objawów przeziębienia, ale nie należy też wpadać w panikę.

Wszyscy mieszkańcy naszego województwa muszą być czujni na objawy związane z posocznicą, ponieważ nie tylko meningokoki, ale też inne bakterie mogą wywołać posocznicę. W tym przypadku nie ustalono związku epidemiologicznego, powiązań między przypadkami. Traktujemy więc zachorowania jako powiązania pojedyncze - mówi reporterowi RMF FM Renata Opiela:

To oznacza, że osoby, które zachorowały, nie zaraziły się od siebie.