Skazany na sześć lat więzienia za pedofilię były dyrygent Chóru Polskie Słowiki Wojciech K. stawił się we wtorek w poznańskim areszcie. Wojciechowi K. skończyła się przerwa w odbywaniu kary.

Wojciech K. od grudnia 2006 roku leczył się na wolności. Zgodę na przerwę w wykonywaniu kary wydał mu Sąd Apelacyjny w Poznaniu.

W miniony czwartek K. złożył udokumentowany wniosek o przedłużenie przerwy w odsiadywaniu wyroku. Sąd zlecił Zakładowi Medycyny Sądowej zbadanie stanu zdrowia byłego dyrygenta i po jej otrzymaniu zbierze się na posiedzeniu, na którym rozpatrzy wniosek Wojciecha K.

Według sądu, Wojciech K. jest zdyscyplinowanym więźniem, regularnie spotyka się z kuratorem i wypełnia sprawozdania z przebiegu leczenia.

Wojciech K. został w lutym 2006 roku skazany prawomocnym wyrokiem na sześć lat więzienia za pedofilię. Sąd zakazał mu też po wyjściu z więzienia przez sześć lat pracować z dziećmi i młodzieżą.

Dyrygent w latach 1994-1996 wykorzystał seksualnie trzech małoletnich członków chóru Polskie Słowiki. Molestował chórzystów podczas zagranicznych i krajowych występów chóru, kilkakrotnie zdarzyło się to mu także w Poznaniu. Sąd uznał Wojciecha K. za winnego co najmniej kilkunastokrotnego wykorzystania seksualnego każdego z pokrzywdzonych.