Wisła Kraków jest coraz bliżej świętowania mistrzowskiego tytułu. Podopieczni Macieja Skorży wygrali w Białymstoku z Jagiellonią 2:1 (1:0) w meczu 25. kolejki Orange Ekstraklasy.

Prowadzenie dla "Białej Gwiazdy" zdobył w 16. minucie Radosław Matusiak, który wykończył ładną akcję Piotra Brożka. Jest to pierwszy gol Matusiaka w lidze w barwach Wisły.

W 65. minucie Wisła przeprowadziła błyskawiczną kontrę. Rafał Boguski dokładnie podał do Marka Zieńczuka, a ten precyzyjnym strzałem prawą nogą zmusił do kapitulacji Jacka Banaszyńskiego.

Gospodarze odpowiedzieli jednym trafieniem. W 77. minucie dosyć przypadkowo piłka trafiła pod nogi rezerwowego Łukasza Tumicza, który płaskim strzałem w długi róg pokonał Mariusza Pawełka.

Jagiellonia Białystok: Jacek Banaszyński - Aleksis Norambuena, Łukasz Nawotczyński, Radosław Kałużny, Dariusz Jarecki - Mariusz Dzienis (57. Bartłomiej Niedziela), Jacek Falkowski (68. Tomasz Sokołowski I), Jacek Markiewicz, Michał Renusz (74. Łukasz Tumicz) - Remigiusz Sobociński, Vuk Sotirović.

Wisła Kraków: Mariusz Pawełek - Junior Dias, Adam Kokoszka, Arkadiusz Głowacki, Marcin Baszczyński - Piotr Brożek, Dariusz Dudka, Mauro Cantoro, Marek Zieńczuk (77. Andrzej Niedzielan) - Rafał Boguski (90. Przemysław Szabat), Radosław Matusiak (90. Omagbemi "Dudu" McPherlin).