Sejm uchwalił nowelizację ustawy covidowej, przedłużającą możliwość płacenia Polskim Bonem Turystycznym m.in. za usługi hotelowe. Zgodnie z jej zapisami, będzie można to robić do 30 września 2022 r.

Za głosowało 418 posłów, nikt nie był przeciw, a sześć osób wstrzymało się od głosu. Teraz nowela ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem Covis-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw, trafi pod obrady Senatu.

Nowelizacja wydłuża termin na dokonywanie płatności za pomocą Polskiego Bonu Turystycznego - z końca marca 2022 r. do 30 września 2022 r.

Polski Bon Turystyczny: Najważniejsze informacje

Za pomocą bonu można płacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terenie Polski. 

Wartość bonu turystycznego wynosi jednorazowo 500 zł na każde dziecko do 18. roku życia, a w przypadku dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności - 1000 zł.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.