Wojewoda mazowiecki wezwie w poniedziałek warszawskich radnych do głosowania nad wygaśnięciem mandatu prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz. Wczoraj radni nie zajęli się tą sprawą.

Hanna Gronkiewicz-Waltz nie czuje się winna, ale przeprasza wyborców za zamieszanie. Jednocześnie zapowiada, że jeśli zajdzie potrzeba, jest gotowa stanąć do walki o prezydenturę Warszawy po raz drugi. czytaj więcej

Sama prezydent przepraszała mieszkańców stolicy za zamieszanie powstałe w wyniku tego, że spóźniła się ze złożeniem oświadczenia majątkowego swojego męża.

Będą nowe wybory w Warszawie i innych miastach, w których samorządowcy spóźnili się z oświadczeniami majątkowymi - mówi Jarosław Kaczyński po rozmowie z Donaldem Tuskiem. Lider PO nic nie wskórał w sprawie spóźnialskich samorządowców. czytaj więcej

Gronkiewicz-Waltz zapewnia, że jest gotowa ponownie ubiegać się o prezydenturę stolicy. A powtórne wybory w miastach, w których samorządowcy spóźnili się z oświadczeniami, zapowiedział wczoraj premier. Jarosław Kaczyński po spotkaniu z Donaldem Tuskiem wykluczył możliwość abolicji dla spóźnialskich samorządowców.