Dwóch mężczyzn z gminy Przeciszów w województwie małopolskim - 31-latek i 49-latek - zostało tymczasowo aresztowanych za znęcanie się nad swoimi bliskimi. Starszy z mężczyzn został zatrzymany w niedzielę, drugi - w poniedziałek. W obu przypadkach interweniowali funkcjonariusze z komisariatu policji w Zatorze.

Jak poinformowała asp. szt. Małgorzata Jurecka, oficer prasowy KPP w Oświęcimiu, w niedzielę przed godzinną 17:00 policjanci interweniowali w związku z awanturą domową w jednym z domów jednorodzinnych na terenie gminy Przeciszów. Mundurowi zastali nietrzeźwego agresora, jego 48-letnią żonę, dwoje ich nastoletnich dzieci oraz 85-letnią matkę.

Znęcał się nad matką, żoną i dziećmi

Policjanci ustalili, że 49-latek stosował wobec rodziny przemoc fizyczną, psychiczną oraz groźby karalne. W związku z tym mężczyzna został osadzony w pomieszczeniach dla zatrzymanych w oświęcimskiej komendzie policji. Miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Następnie sprawę przejęli zatorscy kryminalni. W ciągu kilkunastu godzin zebrali dowody świadczące o tym że 49-latek od blisko roku znęcał się fizycznie i psychicznie nad żoną oraz dziećmi, a także nad swoją matką. W związku z tym akta sprawy wraz z wnioskiem o wydanie wobec podejrzanego środków zapobiegawczych trafiły do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu.

Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Pobił matkę

Z kolei w poniedziałek rano policjanci z zatorskiego komisariatu interweniowali w domu jednorodzinnym na terenie gminy Przeciszów (oddalonym o kilka kilometrów od pierwszego z opisanych przypadków) w związku ze zgłoszeniem dotyczącym syna, który podczas awantury domowej pobił 59-letnią matkę. 

Funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwego 31-latka. Udzielono pomocy i wezwano karetkę pogotowia do matki agresora, u której stwierdzono obrażenia twarzy

Kobieta została przewieziona do szpitala, natomiast jej syn trafił na komendę. Mężczyzna miał w organizmie 1,7 promila alkoholu. Dodatkowo miał przy sobie narkotyki - marihuanę oraz fiolkę płynnej substancji. Tester narkotykowy wskazał, że jest to ecstasy. 

Mężczyzna od kilku miesięcy, będąc pod wpływem alkoholu i narkotyków, znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoimi rodzicami. W środę został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.