USA chcą uczcić pamięć Ronalda Reagana, wydając znaczek pocztowy z jego podobizną. Były prezydent zmarł w sobotę w Kalifornii w wieku 93 lat. Cierpiał na chorobę Alzheimera.

W ostatnim okresie były prezydent nie był już w stanie rozpoznać swych najbliższych, jednak główną przyczyną śmierci było zapalenie płuc.

W opinii wielu historyków i politologów Reagan był jednym z najwybitniejszych amerykańskich przywódców. W kraju udało mu się doprowadzić do wielkiego wzrostu gospodarczego, w polityce zagranicznej Reagan przyczynił się do rozpadu ZSRR i obalenia komunizmu w Europie.

Podkreśla się jego cechy przywódcze - postępował zawsze zgodnie ze swymi przekonaniami, nie kierował się wynikami sondaży, korzystał ze swych nadzwyczajnych umiejętności komunikacyjnych, potrafiąc przekonać społeczeństwo do swej kontrowersyjnej nieraz polityki.

Po długiej chorobie zmarł były amerykański prezydent Ronald Reagan. Przez 10 lat chorował na Alzheimera. Reagan zdobył sławę jako aktor. Potem zajął się polityką. Najpierw został gubernatorem Kalifornii, potem w 1981 roku prezydentem USA, pokonując Jimmy'ego Cartera. czytaj więcej

W wypowiedziach po śmierci 40 prezydenta USA przypomina się źródła jego niezwykłej popularności - ujmująca osobowość, poczucie humoru, optymizm i udzielająca się innym wiara w tradycyjnie amerykańskie wartości: wolność, indywidualizm i poleganie na samym sobie.

Zgodnie z przepisami amerykańskiej poczty, znaczki z podobiznami byłych prezydentów wydawane są w dniu ich urodzin. Dlatego ten z Reaganem wejdzie do obiegu na początku lutego przyszłego roku.