USA chcą uczcić pamięć Ronalda Reagana, wydając znaczek pocztowy z jego podobizną. Były prezydent zmarł w sobotę w Kalifornii w wieku 93 lat. Cierpiał na chorobę Alzheimera.

W ostatnim okresie były prezydent nie był już w stanie rozpoznać swych najbliższych, jednak główną przyczyną śmierci było zapalenie płuc.

W opinii wielu historyków i politologów Reagan był jednym z najwybitniejszych amerykańskich przywódców. W kraju udało mu się doprowadzić do wielkiego wzrostu gospodarczego, w polityce zagranicznej Reagan przyczynił się do rozpadu ZSRR i obalenia komunizmu w Europie.

Podkreśla się jego cechy przywódcze - postępował zawsze zgodnie ze swymi przekonaniami, nie kierował się wynikami sondaży, korzystał ze swych nadzwyczajnych umiejętności komunikacyjnych, potrafiąc przekonać społeczeństwo do swej kontrowersyjnej nieraz polityki.

W wypowiedziach po śmierci 40 prezydenta USA przypomina się źródła jego niezwykłej popularności - ujmująca osobowość, poczucie humoru, optymizm i udzielająca się innym wiara w tradycyjnie amerykańskie wartości: wolność, indywidualizm i poleganie na samym sobie.

Zgodnie z przepisami amerykańskiej poczty, znaczki z podobiznami byłych prezydentów wydawane są w dniu ich urodzin. Dlatego ten z Reaganem wejdzie do obiegu na początku lutego przyszłego roku.