Tak Donald Tusk odpowiada na ujawnienie dziś przez CBA materiałów kompromitujących Beatę Sawicką. Zatrzymana dwa tygodnie temu na korupcyjnym uczynku posłanka Platformy Obywatelskiej, została następnie wyrzucona z partii. Za ustawienie przetargu na działkę nad morzem przyjęła 100 tysięcy złotych łapówki.

Mimo zapewnień premiera, że CBA nie odegra w kampanii żadnej znaczącej roli, szef Biura Mariusz Kamiński ujawnił materiały kompromitujące byłą posłankę Platformy Obywatelskiej Beatę Sawicką. Dwa tygodnie temu Sawicka została przyłapana na gorącym korupcyjnym uczynku. Za ustawienie przetargu na... czytaj więcej

Premier Kaczyński obiecał Polakom, że w kampanii wyborczej ten rząd nie użyje służb specjalnych CBA, CBŚ, ABW i prokuratury przeciwko konkurencji, przeciwko Platformie Obywatelskiej. Ile wytrzymał? Do debaty wytrzymał, kiedy okazało się w debacie, że nie mają żadnych argumentów - mówi Tusk.

Lider PO zapewnił, że jeśli Platforma Obywatelska wygra wybory - nie zlikwiduje CBA. PiS jednak w to wątpi: Czołowi politycy Platformy Obywatelskiej atakują Centralne Biuro Antykorupcyjne. Można powiedzieć tak, że ci którzy atakują, próbują stanąć po stronie tych, którzy jakby trudnią się tym procederem – korupcją - uważa Krzysztof Putra z Prawa i Sprawiedliwości.