W weekend w zbiornikach wodnych na terenie województwa świętokrzyskiego utonęły trzy osoby. Odnaleziono także ciało nastolatka, który zaginął w czwartek, podczas kąpieli w Wiśle - poinformowała w niedzielę Ewa Jurkiewicz z zespołu prasowego świętokrzyskiej policji.

W niedzielę strażacy wyłowili z jezior na Warmii i Mazurach ciała dwóch osób, które utonęły odpoczywając nad wodą. Jedną z ofiar jest dziesięcioletni chłopiec, który w tajemnicy przed rodzicami kąpał się w jeziorze z kolegą - poinformował Dawid Stefański z biura prasowego warmińsko-mazurskiej... czytaj więcej

Strażacy odnaleźli w sobotę rano ciało 17-latka, który wpadł do rzeki w okolicach Łoniowa w powiecie sandomierskim. Z kolei po południu ze zbiornika w pobliżu Łachowa w powiecie włoszczowskim ratownicy wyłowili ciało 46-latka, który kąpał się tam razem z trójką kolegów. Mężczyzna zmarł mimo półgodzinnej reanimacji.

W niedzielę rano z zalewu Chańcza wyłowiono także ciało 30-latka, który zaginął w sobotę podczas kąpieli w akwenie. Ciało mężczyzny znaleziono w odległości 20 metrów od brzegu, około cztery metry pod wodą - poinformował rzecznik świętokrzyskiej straży pożarnej Arkadiusz Wesołowski.

Natomiast po południu w zbiorniku na terenie kieleckiego rezerwatu Wietrznia zasłabł 41-latek, który wskoczył do wody, by ratować psa, z którym był na spacerze. Mężczyzny nie udało się uratować.