Trzech mężczyzn podejrzanych o sutenerstwo zatrzymano w Kielcach. To dwaj mieszkańcy województwa świętokrzyskiego oraz Bułgar. Polacy zostali zatrzymali w chwili, gdy odbierali haracz od stojących na drodze koło Kielc wykorzystywanych kobiet. Prokuratura wnioskuje o ich tymczasowy areszt.

Podczas zatrzymywania Bułgara, policjanci odnaleźli w jego samochodzie 4-letnie dziecko jednej z nakłanianych do prostytucji kobiet, które najprawdopodobniej było wykorzystywane jako „żywa karta przetargowa” w przestępczym procederze..

Najprawdopodobniej zwerbowanym przez Bułgara kobietom spoza województwa świętokrzyskiego wynajmowano mieszkanie na peryferiach Kielc. Zastraszone kobiety były wykorzystywane do uprawiania nierządu od sierpnia tego roku, najczęściej przy uczęszczanych szlakach komunikacyjnych w rejonie Kielc. Zyski z procederu przekraczały 1000 zł dziennie.

Zatrzymany Bułgar utrzymywał się z przymuszania kobiet do prostytucji co najmniej od roku. Jego wspólnicy są znani policji z prowadzenia przestępczego trybu życia; byli wielokrotnie karani.