Ciało 21-letniej kobiety odnaleziono nad ranem w zbiorniku wodnym miejscowości Żelechlinek w Łódzkiem. Jak ustaliła policja, ofiara była uczestniczką odbywającego się w pobliżu przyjęcia weselnego. W sprawie zatrzymano jedną osobę.

Okoliczności śmierci kobiety wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratora.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 21-letnia mieszkanka Łodzi uczestniczyła w przyjęciu weselnym na jednej z sal bankietowych w Żelechlinku w pow. tomaszowskim. W niedzielę ok. godz. 7 nad ranem jej zwłoki ujawniono w pobliskim stawie. Do wyjaśnienia decyzją prokuratora została zatrzymana osoba, która jako ostatnia widziała kobietę żywą po opuszczeniu przez nią sali - przekazała rzeczniczka prasowa Komedy Wojewódzkiej Policji w Łodzi mł. insp. Joanna Kącka.

Dodała, że na miejscu tragedii został zabezpieczony monitoring. Prowadzone są oględziny oraz przesłuchania świadków.

W tej chwili żadna z hipotez nie jest wiodąca, począwszy od nieszczęśliwego wypadku po kwestie z udziałem osób trzecich - zaznaczyła rzeczniczka.

W poszukiwaniach 21-latki, po jej długiej nieobecności na sali, brała udział rodzina, strażacy i policja. Z wody ofiarę wydobyli strażacy, którzy podjęli próbę resuscytacji.