Główny Inspektor Sanitarny ogłosił najnowsze dane, według których w ostatnim tygodniu liczba zachorowań na grypę spadła o niemal 10 proc. w stosunku do zeszłego tygodnia. To zaskakująca informacja, bo według wcześniejszych prognoz, nie było na to szans. Ten trend może się utrzymać, ale pod warunkiem, że w święta… będziemy dla siebie mniej serdeczni niż zazwyczaj.

Główny Inspektor Sanitarny radzi, byśmy zrezygnowali z części świątecznych zwyczajów i byli wobec siebie bardziej zdystansowani. Zalecamy, aby te życzenia nie były tak serdeczne jak co roku, żebyśmy unikali witania się, całowania i obejmowania. Bo jeżeli ktoś jest chory, to bardzo łatwo przeniesie wirusa na drugą osobę - mówi reporterce RMF FM Agnieszce Witkowicz Główny Inspektor Sanitarny Andrzej Wojtyła.

Jeśli będziemy stosować się do tych zaleceń, liczba zachorowań na grypę powinna dalej spadać. Eksperci jednak asekurują się, jak tylko mogą i przyznają, że sytuacja epidemiologiczna w dużej mierze będzie zależała od nieprzewidywalnej pogody. Posłuchaj relacji Agnieszki Witkowicz: