Śmiertelny wypadek w Tatrach. Ratownicy TOPR wypatrzyli ciało turysty z pokładu śmigłowca. Nie jest wykluczone, że to poszukiwany od wczoraj mężczyzna, który nie wrócił z wycieczki na Rysy.

Ratownicy TOPR podczas lotu w rejonie Rysów zauważyli ciało w dolnej części Rysy. Jak powiedział ratownik dyżurny Tomasz Wojciechowski, na miejsce został desantowany ratownik, który potwierdził zgon.

"Prawdopodobnie do wypadku doszło wcześniej, możliwe że w dniu wczorajszym" - usłyszał reporter RMF FM Maciej Pałahicki.

Ratownicy ostrzegają, że na tatrzańskich szlakach panują trudne warunki i odradzają wyjścia w wyższe partie gór.

W wielu miejscach występuje oblodzenie, które maskuje niewielka warstwa śniegu.

Szlaki turystyczne po polskiej stronie Tatr są otwarte przez cały rok, natomiast Słowacy już od 1 listopada zamknęli wysokogórskie szlaki turystyczne w swojej części. Ograniczenie potrwa do połowy czerwca przyszłego roku.

Oznacza to, że turyści wędrujący szlakami po stronie polskiej nie będą mogli przechodzić na słowacka stronę Tatr. Takie ograniczenie jest wprowadzane co roku na okres zimowy.

W zimie w słowackich Tatrach pozostaną otwarte schroniska górskie, poza najwyżej położonym w Tatrach - schroniskiem pod Rysami.