Częstochowscy policjanci zatrzymali Patryka Z. podejrzanego o brutalne pobicie mężczyzny. Sprawca działał na polecenie właścicielki firmy transportowej, w której 43-latek pracował jako kierowca.

Policja wydała list gończy za sprawcą brutalnego pobicia w Częstochowie. Pobity mężczyzna jest nieprzytomny i w bardzo ciężkim stanie leży w szpitalu. Druga zamieszana w sprawie osoba jest już tymczasowo aresztowana. czytaj więcej

Prawie tydzień temu częstochowska prokuratura rozesłała za 36-letnim Patrykiem Z. list gończy. Policjanci ustalili, że mężczyzna ukrywa się w Katowicach, w domu swojej koleżanki. Tam właśnie go zatrzymali. Poszukiwany schował się przed nimi w wersalce.

Pod zarzutem ukrywania poszukiwanego zatrzymano 38-letnią właścicielkę mieszkania i jej 19-letniego znajomego - podała rzeczniczka częstochowskiej policji Joanna Lazar.

Patryk Z. nie przyznał się do winy i odmówił złożenia wyjaśnień - powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie Tomasz Ozimek. Podejrzany trafił do aresztu.

Kopał i bił 43-latka. Usłyszy zarzut usiłowania zabójstwa?

We wrześniu tego roku 43-letni mieszkaniec Częstochowy zatrudnił się jako kierowca w firmie transportowej z Katowic. Woził towary pomiędzy państwami Unii Europejskiej. Niedługo po zatrudnieniu właścicielka firmy Anita N. zaczęła mieć zastrzeżenia do jego pracy. 30 października przyjechała do Częstochowy w towarzystwie Patryka Z., swojego znajomego. Miała odebrać od kierowcy auto służbowe. Jak podała prokuratura, oboje wtargnęli do mieszkania, w którym 43-latek mieszkał wraz z matką, zażądali wydania kluczyków oraz dokumentów samochodu. Patryk Z. bił i kopał 43-latka. Mężczyzna doznał bardzo poważnych obrażeń, m.in. urazów organów wewnętrznych i głowy. Jego stan lekarze określali jako bardzo ciężki.

35-letnia Anita N. usłyszała zarzut zlecenia znajomemu pobicia jej pracownika. Na początku listopada sąd aresztował ją na dwa miesiące. Jej i Patrykowi Z. może grozić do 10 lat więzienia. Prokuratura nie wyklucza, że po uzyskaniu dokumentacji medycznej zmieni zarzut, w grę może wchodzić nawet usiłowanie zabójstwa.