Ponad 14 tys. wniosków na dofinansowanie inwestycji w gospodarstwach rolnych przyjęły od rolników do soboty oddziały Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wnioski opiewają na kwotę około 2 mld zł. W ośmiu województwach w sobotę upłynął termin składania wniosków. Na Podlasiu i Mazowszu wnioski będą przyjmowane również dzisiaj.

W Warszawie wciąż są chętni na unijne pieniądze, choć nie tak liczni jak w piątek czy sobotę. Ostatni rolnicy, nawet ci, którzy znajdą się pod kreską, dostaną pieniądze. Jeśli nie w tym, to w następnym roku. Narzekają tylko na zimno i kiepską organizację przyjmowania wniosków. Oddział Agencji w Warszawie przyjmuje wnioski do godz. 16.

Limitów nie przekroczono jeszcze w sześciu województwach. To łódzkie, małopolskie, podkarpackie, świętokrzyskie, lubelskie i śląskie. Tam rolnicy mogą jeszcze śmiało przychodzić z wnioskami.

Rolnicy dostaną w sumie 360 milionów euro. Pieniądze zostały podzielone na poszczególne województwa, ale nie są to równe kwoty. Rolnik może jednorazowo dostać nie więcej niż 300 tys. złotych.