Gregor Schlierenzauer triumfował w konkursie skoków narciarskich w fińskim Lahti. Austriak oddał dwa równe skoki na odległość 92,5 metra i dzięki zwycięstwu umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Na drugim stopniu podium stanął w Lahti Szwajcar Simon Ammann, a trzeci był Rosjanin Dmitrij Vassiliev.

Polscy skoczkowie swojego występu w konkursie indywidualnym w fińskim Lahti nie mogą zaliczyć do udanych. Adam Małysz skoczył w serii finałowej zawodów 84 metry i zajął odległą 24. pozycję. Metr bliżej lądował w tej części konkursu Łukasz Rutkowski. Ostatecznie został sklasyfikowany na 26. miejscu.

Z prowadzenia po pierwszej serii konkursu cieszyć się mógł Harri Olli. Fin uzyskał wówczas wynik 95 metrów. Znacznie słabiej spisał się jednak w serii finałowej i po skoku na odległość 87,5 metra ostatecznie zakończył rywalizację na 4. miejscu.

Drugi po pierwszej części zawodów był Rosjanin Dmitrij Vassiliev, który uzyskał wówczas wynik 94,5 metra, a trzeci po skoku o metr krótszym był Niemiec Martin Schmitt.

Najlepiej w polskiej ekipie spisał się w pierwszej serii zawodów Łukasz Rutkowski, który po skoku na odległość 87,5 metra zajął 19. pozycję. Półtora metra bliżej wylądował Adam Małysz i uplasował się na miejscu 22. Stefan Hula, który uzyskał wynik 83 metrów, był 39. i nie zakwalifikował się do finałowej serii konkursu.

Na skoczni w Lahti nie pojawił się w niedzielę Kamil Stoch, który słabo spisał się w sobotnich kwalifikacjach do konkursu i ostatecznie nie wywalczył miejca w czołowej "50" skoczków.