Jednoczesny remont tunelu kolei podmiejskiej, arterii, po której mają jeździć autobusy zastępcze, a także torów tramwajowych na ten samej ulicy – takie utrudnienia czekają w te wakacje warszawiaków.

Kapitalny remont tunelu rusza już jutro, a potrwa aż 4 miesiące. W ciągu doby pociągami lokalnymi jeździ nawet 100 tysięcy osób – teraz ci, którzy wysiadali na stacji Warszawa-Śródmieście, będą musieli się przesiąść.

Pociągi jadące ze wschodu zatrzymają się na stacji Warszawa Wschodnia; analogicznie będzie od strony zachodniej. Opustoszeją przystanki w centrum: Stadion, Powiśle i Śródmieście. - Mój pociąg jest wycofany i teraz muszę albo tłuc się autobusem, albo szukać jakiegoś pociągu zastępczego. Pani w kasie kazała sobie szukać samej, a ja się nie mogę w tym połapać - skarżyła się jedna z warszawianek. A sprawa jest tym bardziej skomplikowana, że część pociągów dojedzie do centrum – tyle że po torach dalekobieżnych, które przebiegają przez stację Warszawa Centralna.

Najważniejsze informacje na temat remontu znajdziecie na specjalnej stronie internetowej

I choć wakacje będą dla warszawiaków wyjątkowo gorące, to największych problemów należy się spodziewać we wrześniu, kiedy do miasta wrócą tysiące mieszkańców. Posłuchaj relacji Pawła Świądra: