Prezydent nie weźmie udziału w szczycie Trójkąta Weimarskiego - Lech Kaczyński jest chory. Jego kancelaria poinformował w komunikacie o niedyspozycji. W związku z tym spotkanie prezydenta Polski z przywódcami pozostałych państw grupy - Francji i Niemiec - przełożono.

Z okazji 15. rocznicy powstania Trójkąta Weimarskiego w Weimarze mieli spotkać się przywódcy Polski, Francji i Niemiec: Lech Kaczyński, Jacques Chirac oraz kanclerz Angela Merkel. Mieli też przyjąć wspólną deklarację o umacnianiu współpracy trójstronnej.

To już kolejne prezydenckie przeziębienie w ciągu niewiele ponad 6 miesięcy urzędowania Lecha Kaczyńskiego. Jeszcze nigdy jednak choroba tak istotnie nie wpłynęła na zmianę jego planów. Dotychczas bowiem „niedyspozycje” wpływały przede wszystkim na zmiany w planach krajowych. Tym właśnie jego brat tłumaczy ograniczoną aktywność prezydenta w pierwszych miesiącach urzędowania.

Właśnie przeziębienie i gorączka nie pozwoliły Lechowi Kaczyńskiemu przyjąć brytyjskiej księżniczki, Anny, czy Billa Gatesa, najbogatszego człowieka świata inwestującego w Polsce. Również z powodu przeziębienia prezydenta zabrakło na uroczystości 20-lecia Trybunału Konstytucyjnego, choć jeszcze tego samego dnia Lech Kaczyński mógł przyjąć naczelnego rabina Polski.

Kandydat na prezydenta nie może ukrywać poważnej choroby. Gdyby jednak przytrafiła mu się choroba, która miałaby wpływ na prezydenturę, powinien o tym poinformować. Tak uważa ponad 85% ankietowanych przez Instytut Badania Opinii RMF FM. czytaj więcej

Sprawujący urząd prezydent nie ma prawa do zwolnienia lekarskiego. Wiedzieliśmy o tym, dlatego w czasie kampanii wyborczej zorganizowaliśmy badania lekarskie dla kandydatów na prezydenta. Jednak Lech Kaczyński odmówił poddania się tym badaniom…