Premier Kazimierz Marcinkiewicz rozpoczyna dziś serię spotkań z klubami parlamentarnymi, podczas których przedstawi program swojego rządu i będzie nakłaniać do poparcia gabinetu. Głosowanie nad votum zaufania pojutrze.

Na pierwszy ogień idzie LPR. Jej lider, Roman Giertych, powiedział, że w Radzie Politycznej jest dużo osób, które opowiadają się za wstrzymaniem się od głosu podczas głosowania.

Wcześniej Giertych mówił, że LPR na pewno nie zagłosuje przeciw rządowi. Przypomniał też, że jednym z warunków poparcia gabinetu Marcinkiewicza jest zapewnienie "becikowego" dla młodych matek. Po spotkaniu z LPR premier zamierza też spotkać się z własnym klubem PiS.

Wiadomo już na pewno, kto nie poprze rządu Marcinkiewicza - klub SLD i Platformy Obywatelskiej. U niedoszłego koalicjanta będzie obowiązywać dyscyplina podczas czwartkowego głosowania.

O parlamentarnym clubbingu, podczas którego Kazimierz Marcinkiewicz będzie przekonywać i namawiać sejmowych graczy do poparcia mniejszościowego rządu, posłuchaj także w relacji reporterów RMF Beaty Lubeckiej i Konrada Piaseckiego: