Seksafera w Olsztynie więcej się nie powtórzy - zapewnia nowo wybrany prezydent miasta Piotr Grzymowicz. Czy wyczyny jego poprzednika Czesława Małkowskiego - podejrzanego o gwałt i molestowanie seksualne - położą się cieniem na nadchodzącej kadencji? Niewątpliwie pewne skojarzenia mogą się pojawić, Grzymowicz przez 6 lat był bowiem wiceprezydentem miasta. Odszedł skłócony z Małkowskim na kilka miesięcy przed wybuchem seksafery.

Grzymowicz zapewnia teraz, że za jego prezydentury podobne sytuacje nie będą miały miejsca. Dodaje jednak, że na spotkania z urzędniczkami przyzwoitek zabierać nie zamierza. Już tak nie będziemy przesadzać i zakładać sobie takich rygorów - mówi reporterowi RMF FM Andrzejowi Piedziewiczowi:

Ale zgodnie z planami nowego prezydenta, w olsztyńskim ratuszu ma pojawić się specjalna osoba, odpowiedzialna za ciemniejszą stronę kontaktów damsko-męskich. Chodzi o to, żeby była osoba zaufania społecznego, do której osoba - która mogłaby czuć się pokrzywdzoną - mogłaby się zwrócić - wyjaśnia Grzymowicz:

Wraz ze zwycięstwem Grzymowicza do opozycji przeszła w Olsztynie Platforma Obywatelska, a władzę przejmie Polskie Stronnictwo Ludowe, które popiera nowego prezydenta. Czy w olsztyńskich urzędach zaczną się więc teraz wiosenne porządki?

Urzędnicy miejskiego ratusza zapewniają, że nie obawiają się zwolnień, co więcej – wydają się zadowoleni ze zwycięstwa Piotra Grzymowicza. Wielu pamięta go z czasów, gdy był zastępcą Małkowskiego. I jak twierdzą, nie boją się zmian personalnych w ratuszu. Stary, dobry, ale nowy szef. Znamy i bardzo sobie cenimy - mówili urzędnicy naszemu reporterowi:

Dużo większe powody do obaw mają natomiast wiceprezydenci Olsztyna. Po pierwsze, wywodzą się z Platformy Obywatelskiej, która przechodzi w mieście do opozycji. Po drugie, jeszcze przed wyborami Grzymowicz zapowiadał, że najprawdopodobniej stracą swoje stanowiska.

Piotr Grzymowicz zastąpi na stanowisku prezydenta Olsztyna Czesława Małkowskiego - odwołanego w jesiennym referendum, a oskarżanego przez prokuraturę o gwałt i molestowanie seksualne.