Wrocławscy policjanci szukają sprawcy wczorajszego wieczornego potrącenia 21-latki na pasch na ulicy Królewieckiej. Proszą o pomoc świadków. Potrącona kobieta trafiła do szpitala, a kierowca uciekł i porzucił samochód. To srebrny sedan z angielskimi numerami rejestracyjnymi.

Do wypadku doszło około godz. 19 nieopodal stawu Królewieckiego. Młoda kobieta przechodziła przez przejście dla pieszych z psem. Wtedy została potrącona. Sprawca nawet się nie zatrzymał i uciekł. Poszkodowaną szybko zajęli się inni kierowcy i opiekowali do czasu przyjazdu pogotowia. 21-latka jest w szpitalu. Jej stan nie zagraża bezpośrednio życiu i zdrowiu. 

Chwilę po potrąceniu w rejonie ulicy Warmińskiej odnaleziono porzucony samochód. Został zabezpieczony przez policję. Mundurowi potwierdzili, że uszkodzenia, które ma auto, mogły powstać w związku tym wypadkiem. Podjęto więc decyzję o publikacji zdjęć pojazdu, by można było szybciej zidentyfikować kierowcę. 

Policja prosi o kontakt wszystkie osoby, które były świadkami potrącenia bądź mają jakiekolwiek informacje na temat jego sprawcy. Kierowca może usłyszeć zarzuty spowodowania wypadku oraz ucieczki z miejsca zdarzenia i nieudzielenia pomocy poszkodowanej.

Opracowanie: