To hucpa polityczna - tak Marek Balicki z LiD-u komentuje wypowiedź minister zdrowia. Ewa Kopacz w rozmowie z RMF FM upiera się, że dysponuje pakietem ustaw zdrowotnych. Ale ten pakiet dopiero w przyszłym tygodniu trafi do klubów parlamentarnych.

Platforma nie zamierza wprowadzać żadnych zmian w swoich projektach, ponieważ wychodzi z założenia, że są one dobre i racjonalne. Według minister Ewy Kopacz projekty poprą wszyscy, którzy chcą naprawdę zająć się reformą służby zdrowia.

Są dobre, nie ma nad czym dyskutować, tylko je uchwalić - mówiła nam minister Kopacz. Myślę, że każdy kto przeczyta tę ustawę i racjonalnie podejdzie do bardzo ważnej rzeczy, jaką jest reformowanie systemu ochrony zdrowia, naprawdę nie będzie musiał być przekonywany - zapewnia minister Kopacz. Jednak po prezydenckiej groźbie weta, Platforma musi szukać poparcia w LiD-zie.

Ale według eksperta z LiD-u Marka Balickiego, nie ma nad czym dyskutować, bo to co przedstawiła Platforma to "jakieś robocze papiery", a nie porządne projekty ustaw. Balicki dodaje, że PO jest zwyczajnie nieprzygotowana do reformy, o czym może świadczyć fakt, że z projektami opozycja będzie mogła się zapoznać dopiero w przyszłym tygodniu.

Platforma Obywatelska jakby lekceważyła innych partnerów politycznych, który mogą być potrzebni przy głosowaniu nad prezydenckim wetem. To jest niezrozumiałe. W opinii Balickiego niezrozumiała wydaje się także dyskusja wokół tego, co Platforma nazywa pakietem ustaw. Dyskutować o czymś, co nie istnieje, jego zdaniem, po prostu nie ma sensu.

To jest hucpa polityczna - to przerzucanie pomiędzy prezydentem, a premierem, te wzajemne połajanki, że prezydent zawetuje, choć my mamy doskonałe. Ja się na tym znam, jestem ekspertem, oni nic nie mają - ocenia Balicki. Projekty ustaw zdrowotnych dopiero w przyszłym tygodniu dotrą do Sejmu.