Polscy szczypiorniści pokonali na wyjeździe Czarnogórę 31:23 i zrobili olbrzymi krok w stronę awansu na przyszłoroczne mistrzostwa Europy. Mecz został rozegrany w Niksicu.

Podopieczni Bogdana Wenty znakomicie rozpoczęli spotkanie o być albo nie być na przyszłorocznych mistrzostwach Europy. Polacy już po kilku minutach prowadzili 4:0 po trafieniu Bartosza Jureckiego.

Gospodarze odpowiedzieli trzema kolejnymi trafieniami i przez chwilę postraszyli naszych reprezentantów, ale później do głosu doszli Polacy. Po 30 minutach gry Biało-Czerwoni prowadzili 15:8.

W drugiej części spotkania Czarnogóra ani przez moment nie zagroziła Polakom, którzy po trafieniu z rzutu karnego Tomasza Tłuczyńskiego prowadzili już 26:15.

Podopieczni Bogdana Wenty są o krok od awansu na mistrzostwa Europy. Do pełni szczęścia brakuje im już tylko minimum remisu z Rumunami w ostatnim meczu eliminacji.