Polscy piłkarze ręczni zdobyli brązowy medal mistrzostw świata w Chorwacji! Po zaciętym boju zwyciężyli z reprezentacją Danii 31:23. Zawodnikiem meczu wybrano Karola Bieleckiego. Choć mecz rozpoczął się po myśli Duńczyków, a podopieczni Bogdana Wenty początkowo tylko odrabiali straty, na przerwę schodzili już z trzybramkową przewagą. W drugiej połowie stale utrzymywali prowadzenie i nie pozwolili odebrać sobie zwycięstwa!

Pierwsza bramka dla reprezentacji Danii padła z rzutu karnego, który wykonywał Christiansen. Zaledwie trzy minuty później wynik został podwyższony na 2:0. Na koncie biało-czerwonych pierwszym golem zapisał się natomiast w 6. minucie Jurasik, a chwilę później wyrównał Bielecki. Pierwsze trzydzieści minut spotkania układało się jednak raczej po myśli Duńczyków, którzy zyskiwali regularnie jedno- lub dwubramkową przewagę. Biało-czerwoni musieli skupiać się na odrabianiu strat. Dopiero w końcówce pierwszej połowy spotkania podopieczni Bogdana Wenty wypracowali przewagę. Dzięki golom Lijewskiego i Tłuczyńskiego cieszyliśmy się z wyniku 12:10. Na przerwę polscy szczypiorniści schodzili przy wyniku 14:11.

W drugiej połowie meczu worek z bramkami otworzył po stronie biało-czerwonych Jaszka. Polscy szczypiorniści zacięcie bronili przewagi wypracowanej w ostatnich minutach pierwszej części meczu. Doskonale spisywali się Tłuczyński, Jurecki, Bielecki i Lijewski. Dzięki ich grze po dziesięciu minutach drugiej połowy biało-czerwoni zyskali sześciobramkową przewagę. Wynik po pierwszym kwadransie drugiej połowy - 23:20 dla Polski. Reprezentanci Danii usiłowali odrobić straty, ale podopieczni Bogdana Wenty wyraźnie złapali wiatr w żagle. Na kilka minut przed końcem spotkania zwiększyli przewagę i ostatecznie zwyciężyli 31:23! Posłuchaj relacji specjalnego wysłannika RMF FM do Zagrzebia Kuby Wasiaka:

Nerwowa atmosfera panowała w domu Artura Siódmiaka. Reporter RMF FM Piotr Świątkowski obejrzał mecz wraz z jego rodzicami. Posłuchaj:

A po zwycięskim spotkaniu w domu państwa Siódmaków nastąpił wybuch radości i zaczęło się... wielkie oczekiwanie na telefon od syna:

Potyczkę biało-czerwonych oglądali na telebimie kibice, zgromadzeni przy katowickim Spodku. Większa skuteczność w ataku i większa wiara w sukces - podkreślali atuty polskich szczypiornistów w rozmowie z dziennikarzem redakcji sportowej RMF FM Wojciechem Słoniem: