Dopiero po Nowym Roku Sejm będzie decydował o powołaniu komisji, która miałaby zbadać, czy dochodziło do nacisków politycznych na służby specjalne. Dziś na Wiejskiej odbyła się ostra debata w tej sprawie.

Marek Suski z Prawa i Sprawiedliwości zapytał z mównicy: Dlaczego od razu nie nadacie tej uchwale właściwego tytułu, że jest to komisja w sprawie szukania haków na PiS? Zaraz potem, sam sobie na nie odpowiedział, zwracając się do posłów Platformy Obywatelskiej: Bo wy wywodzicie się z tego kongresu liberałów, gdzie był Lewandowski i pan Tusk, który miał hasło „Pierwszy milion trzeba ukraść”.

Większość polityków z PO nie traktuje słów Suskiego poważnie: Nie będziemy reagować na jego słowa – mówi Zbigniew Chlebowski. Gdyby to powiedział jakiś poważny polityk, to byśmy się zastanawiali. To jest człowiek, który ma problemy emocjonalne i powinien naprawdę skorzystać z jakiegoś przyzwoitego lekarza - dodaje.

Słów posła PiS poważnie nie traktuje także Ryszard Kalisz: Suski oczywiście przesadził. Mówienie o sytuacjach sprzed lat 15, to jest pewne nieporozumienie.