Policjantom nie udało się do tej pory schwytać nożownika z Komorza koło Środy Wielkopolskiej. W środę mężczyzna ugodził nożem ciężarną żonę. Kobieta trafiła do szpitala, dziecko udało się uratować dzięki zabiegowi cesarskiego cięcia. Śledztwo wszczęła prokuratura w Środzie Wielkopolskiej.

Do tragicznych wydarzeń doszło w środę przed południem. 25-letnia kobieta przyjechała do swojego męża. 33-letni mężczyzna kilka dni temu opuścił więzienie, gdzie odsiadywał wyrok za jazdę po pijanemu. Wcześniej był wielokrotnie notowany przez średzką policję.

Pomiędzy małżonkami doszło do kłótni, której powodem była ciąża kobiety z innym mężczyzną. Napastnik próbował kobietę udusić. Kiedy schroniła się w domu sąsiadki, ugodził ją cztery lub pięć razy nożem w brzuch i rękę. Kobieta trafiła do średzkiego szpitala. Tam lekarze opatrzyli rany i przeprowadzili cesarskie cięcie. To uratowało życie kobiecie i dziecku.

Mężczyźnie za próbę usiłowania zabójstwa grozi dożywocie.

Wszystkie osoby, które znają miejsce pobytu poszukiwanego albo mają informacje pomocne do jego zatrzymania proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Środzie Wielkopolskiej pod numerem telefonu 061 28–67– 11, 061 28–67–200 lub 997.